Prekyba JAV: Esminė klaida

sunnyday | 2010-01-31 22:42 | perskaitė: 1635
Prekyba JAV: Esminė klaida Jau kurį laikas mokausi prekiauti Jav. Ir tik paskutinį mėnesį man pradėjo "gautis" kažkas gero. Pažvelgus į viską atgal galiu pasakyti, kad per visas

Jau kurį laikas mokausi prekiauti Jav. Ir tik paskutinį mėnesį man pradėjo "gautis" kažkas gero. Pažvelgus į viską atgal galiu pasakyti, kad per visas mano bandytas sistemas ir strategijas aš visur dariau tą pačią klaidą t.y. per daug dėmesio skyriau pozicijų atidarymui ir pelno fiksavimo taškams surasti, bet smarkiai per mažai nuostolių valdymui. Bet kuriam pradedančiajam griežtai rekomenduočiau pradėti galvoti nuo nuostolių valdymo. Čia yra svarbiausia prekybos dalis! Kai nuostoliai bus apriboti ir pakankamai maži, tada statistika atsisuks į jūsų pusę. O įėjimo taškams nustatyti didelio proto nereik, pakanka eiti su trendu ir apie 50% įėjimų bus sėkmingi. Tik vėliau kai statistika bus jūsų pusėje galima pradėti gerinti įėjimo taškų sistemą.

Pirmiausia nusistatykite sumą, kurią fiksuosite, kai jūsų įėjimo taškas nebus sėkmingas. Pradedančiajam siūlau galvoti vienetais, o ne procentais. Pagalvokite koks mažiausias pelnas jums kelia džiaugsmą ir teigiamas emocijas? Kokį pelna galite lengvai uždirbti iš daugumos sėkmingų įėjimų? Jei tai tarkim +100 USD, tai jūsų fiksuojamas nuostolis turėtų būti ne didesnis kaip 50 USD. Kodėl? Pirma, kad statistika dirbtų jūsų naudai. Antra, kad toks nuostolis nesukeltų emocijų ir psichologinio diskomforto. Pozicijos dydį rinkitės būtent pagal savo nustatytą priimtiną nuostolį. Jei perkate smarkiai svyruojančią akciją ir procentiškai SL'as gaunasi gana toli, tai pozicija turi būti pakankamai maža, kad su tolimu SL gautumėte mažą nuostolį. O jei perkate akciją su artimu SL'u tai galite imti didesnį kiekį. Taigi, žiūrėkite i viską per nuostolių prizmę. Svarbiausia yra išsaugoti turimą kapitalą ir tik paskui - uždirbti.  

Toliau būtina apmastyti kaip išsaugoti jau uždirbtą, bet dar neuzfiksuotą pelną. Čia iš esmės tas pats tik gal šiek tiek lengviau, nes pelnas taip iš vėžių neišmuša kaip nuostolis. Šioje situacijoje bent jau aš darau taip:
tam, kad pelnas nepavirstų nuostoliu aš keliu SL'ą ant pirkimo kainos vos tik pozicija išeina kelis procentukus į pliusą. Kai jau yra šiokia tokia garantija, kad nebus minuso ir kaina juda numatyta kryptim, tai duodu daugiau svyravimo laisvės, laikant SL'ą šiek tiek didesniu atstumu. Kai judesys susilpnėja ar pradeda kelti abejonių, tai priartinu SL'ą, kad išsaugočiau didesnę dalį pelno. Jei manau, kad pozicija daugiau neišspaus, tai fiksuoju nelaukiant kol pasieks SL. 
Pradedančiajam siūlau būtinai naudoti automatinius stop loss'us, nes pradedantieji turi blogą įprotį ko nors tiketis, viltis ar netiketi, kad gali būti blogiau ir pan.


Iš esmės aš čia nieko naujo neparašiau, viskas buvo šimtus kartų parašyta.
Daug kartų įvairiuose šaltiniuose tą skaičiau, bet niekaip nesuprantu, kodėl taip ilgai grybavau, kai viskas taip paprasta, aišku ir seniai žinoma.   


Komentarai



2010 02 01 22:06     #33082
2010 02 02 10:26     #33085
Viskas teisingai. Rizikos valdymas yra esminis klausimas. Yra ivairiu modeliu, visaip taikomu ir modifikuojamu. Pvz mano prekyboje apskritai VISKAS pagrista rizikos valdymu. Beje, SunnyDay, siulyciau dar pagalvoti apie SL nustatyma ne tiek individualioms pozicijoms,kiek daugiau skaiciuojant bendra minusa. Atsiveria neitiketinos galimybes optomizuojant visa portfeli. Nesakysiu kaip bet patariu pafantazuoti : )
2010 02 02 13:32     #33088
Medveduk, dekui uz ideja. Tiesa sakant vis pamastau apie tai, bet kazkaip per daug demesio tam neskyriau. Reiks pasidometi ir pagalvoti apie tai daugiau. Dekui.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital