Komentarai 36 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Interviu su Kęstučiu Lukošium

spekuliantai.lt | 2011-10-21 | Interviu | perskaitė: 11801
Raktiniai žodžiai: investavimas, Robertas Kijosaki, seminarai, krizė, strategija, verslas
Interviu su Kęstučiu Lukošium Ką pasakytumėte apie sėkmingai karjeros laiptais kopusį specialistą, kuris pačiame sunkmečio įkarštyje imasi kardinaliai keisti savo gyvenimą: palieka

Ką pasakytumėte apie sėkmingai karjeros laiptais kopusį specialistą, kuris pačiame sunkmečio įkarštyje imasi kardinaliai keisti savo gyvenimą: palieka saugią darbo vietą, kuria verslą, mokosi investavimo ir ima investuoti? Kęstutis Lukošius prisimena, kaip dauguma jam sukiojo pirštu prie smilkinio: „Negalėjau jų kaltinti: tuomet jaučiausi lyg būčiau pabudęs iš letargo miego, apvertęs savo gyvenimą aukštyn kojom ir pradėjęs naują kelionę. Džiaugiuosi, kad pačiu laiku.“

Dar prieš kelerius metu Kęstutis dirbo valstybinį darbą, buvo statutiniu pareigūnu ir iki sukaupto darbo stažo, kai gaunama valstybinė pensija, buvo likę septyneri metai, gavo pakankamai didelį atlyginimą – krizės metu dauguma apie tokią šiltą vietelę galėtų tik pasvajoti.
„Perskaičiau vieną lyg ir niekuo neypatingą Roberto Kiyosaki knygą „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ ir mano galvoje tarytum kažkas pasikeitė. Niekada nesmerkiau valstybinių institucijų ar visos sistemos – ten žmonės taip pat daro gerus darbus, tačiau tada suvokiau, kad anapus šio pasaulio taip pat kažkas gyvena: žmonės kuria verslą, sėkmingai jį plėtoja, kuria ateitį sau ir savo vaikams. Natūralu, daugeliui tuomet atrodė mažų mažiausiai keista, kad atsisakiau neblogai apmokamo darbo, karjeros galimybių ir išėjau į niekur. Tačiau pasielgti kitaip tiesiog negalėjau. Matyt, atėjo laikas“, – žurnalui „Investuok“ sako K. Lukošius.

Deginanti veikla
Prieš mane sėdintis vyras prisipažįsta esąs gaisrininkas iki kaulų smegenų: Vilniaus Gedimino technikos universitete baigė šios specialybės bakalaurą, apsigynė magistro ir daktaro laipsnį, iki šių metų rugsėjo dėstė universitete, įkūrė bendrovę „Gaisriniai tyrimai“, yra išrinktas Lietuvos gaisrinės saugos inžinierių asociacijos prezidentu. Tačiau viso pokalbio metu neapleido mintis, kad atkakliai kovodamas su gaisrais jis nė nemėgina gesinti savo vidinės ugnies, atvirkščiai – nuolat į ją įpila naujų gyvenimo prieskonių.
Kęstutis pasakoja vieną dieną ėmęs ieškoti atsakymų, kaip galėtų gyventi kitaip ir išeiti iš rato „uždirbi, susitaupai, nusiperki, uždirbi“. Pradėjęs ieškoti naudingos literatūros, jis rado knygų, jos ir paskatino keisti nusistovėjusią kasdienybę. Taip prasidėjo K. Lukošiaus pažintis su investavimu.

Aplinka
„Pirmųjų investavimo žinių sėmiausi skaitydamas žurnalą „Investuok“ ir specializuotas knygas. Labiausiai man patinka Bodo Schaferio leidžiama literatūra. Jis yra visame pasaulyje žinomų knygų „Kelias į finansinę laisvę“, „Milijonas per 7 metus“ ir kitų bestseleriais tapusių kūrinių autorius. Tačiau tai buvo tik teorinės žinios. Praktinę naudą atnešė seminarai ir bendravimas su bendraminčiais. Prieš pradėdamas investuoti gyvenau tokioje terpėje, kur niekas neinvestuoja arba tai daro spontaniškai, be jokių strategijų, remdamiesi tik sėkmės lūkesčiais, o nepasisekus pasakoja, kad investavimas yra neteisingas ir blogas dalykas“, – prisimena Kęstutis.
Dabar investuojantis vyras pasakoja, kad kažkada ir pats nesuprato, kas yra investavimas: „Dalis mano aplinkos žmonių, pradėjusių domėtis investavimu, kalba lygiai tais pačiais žodžiais, jiems kyla tos pačios abejonės, kaip ir kažkada kilo man. Tai yra natūralu. Investavimui reikia pribręsti. Tačiau ieškojau bendraminčių, kurie galėtų pasidalinti patirtimi, įžvalgomis, investuotojams aktualiomis abejonėmis.“
Taip K. Lukošius pradėjo lankyti Rimvydo Jasinavičiaus seminarus. Juose susitikdavo investuotojai, makleriai, ekonomikos specialistai. Po šių seminarų Kęstutis su bendraminčiais įkūrė klubą „FinAkVa“, čia susitinka su klubo nariais ar kitais investuotojais, dalinasi naudinga informacija, diskutuoja.
„Investuoti pradėjau krizės metu. Atsimenu, kad įsigyti pirmųjų vertybinių popierių psichologiškai buvo labai paprasta: tada dar nesuvoki, kuriame erdvės taške esi, nesi visiškai tikras, kas gali nutikti po to. Pirmieji iššūkiai prasideda sumažėjus įsigytų vertybinių popierių kainai. Tada pradedi analizuoti, kodėl pirmieji spontaniški šūviai buvo netaiklūs, kokių klaidų padarei, ko galima pasimokyti. Pradedi ieškoti papildomos informacijos, susigundai nueiti į seminarą ir taip po truputį kaupi žinias“, – sako investuotojas.

Pradinukų klaidos
K. Lukošius skiria daug dėmesio saviugdai, yra užsibrėžęs tikslus ir jų kryptingai siekia. Tačiau kaip ir visi pradedantieji investuotojai prisimena ir skaudžių klaidų, iš kurių sakosi pasimokęs.
„Pavyzdžiui, netinkamai pritaikiau literatūroje perskaitytą patarimą, kad, smarkiai nukritus bendrovės akcijų kainai, reikia įvertinti, kodėl taip nutiko, ir įsitikinus, kad kompanija veikia stabiliai, įsigyti tos bendrovės akcijų. Todėl pamatęs, kad įmonių grupės „Alita“ akcijos atpigo 20 %, padariau vieną pradedančiųjų investuotojų klaidą – šių akcijų įsigijau neįvertinęs kainos pokyčio priežasčių. Šiandien šios įmonės akcijos mano portfelyje atrodo labai liūdnai ir neaišku, ar ši investicija kada nors atsipirks. Už tokį vaikišką žingsnį tenka mokėti“, – sako investuotojas.
K. Lukošius šiandien laikosi gana konservatyvios investavimo strategijos: jis siekia išsaugoti sukauptą kapitalą ir nori mokydamasis vis drąsiau investuoti didesnę lėšų dalį į rizikingesnes priemones. Tokios strategijos laikysis penkerius metus, vėliau planuoja įvertinti pasiekimus ir pereiti prie kito etapo – sukaupto kapitalo didinimo.
„Investuoju ne tik į akcijas, bet ir į verslą. Jam skiriu daug laiko ir lėšų. Norime įsitvirtinti rinkoje, matome naujų veiklos galimybių. Tikiuosi tinkamai valdydamas šią investiciją kelti įmonės akcijų kainą, gauti ne mažesnius dividendus nei prekiaujant akcijomis biržoje ir ateityje šį verslą parduoti. Dvi veiklos sritys – verslas ir investavimas į vertybinius popierius – plėtojamos lygiagrečiai“, – teigia Kęstutis.

Pagrindinis tikslas
„Esu drausmingas investuotojas: turiu aiškius tikslus, investavimo strategijas, nuolat stebiu, susiskaičiuoju ir įvertinu, ar reikia ir kaip reikia pertvarkyti investicijų portfelį. Siekiu, kad investavimas ateityje taptų pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Planuoju, kad šį ir kitus numatytus tikslus pasieksiu per dešimt metų. Šį planą kryptingai vykdau jau kelerius metus, žinoma, jis keičiasi, džiugu, kad kol kas tik į gerąją pusę. Investavimo srityje matau didelių perspektyvų ir neįžvelgiu kliūčių, dėl kurių šio tikslo galėčiau nepasiekti“, – tikina Kęstutis.
K. Lukošius naudojasi finansų patarėjo paslaugomis. Taip sako nusprendęs dėl to, kad dar tik mokosi investuoti ir nori turėti patyrusį mokytoją, kuris galėtų patarti ir suteikti žinių.
„Mano investavimo laikotarpis yra vidutinis, nes praktiniai pavyzdžiai rodo, kad ilgo laikotarpio investicijos nebepasiteisina: investuotojas gauna visų akcijų rinkų svyravimų vidurkį. Todėl stengiuosi investuoti metams ar trejiems. Šiuo metu investuoju Baltijos šalių akcijų biržose ir šiek tiek pasaulinėse rinkose, įsigydamas biržoje prekiaujamų fondų (ETF). Jei nusprendžiu, kad reikia pertvarkyti investicinį portfelį, pirmiausia peržiūriu perspektyviausias verslo sritis ir vertinu patraukliausias tos srities bendroves, lyginu jas tarpusavyje. Tačiau šiuo metu esu pardavęs visus rizikingus vertybinius popierius ir tikiuosi rasti galimybę, kaip galėčiau uždirbti iš siaučiančios krizės“, – dėsto Kęstutis.
Kol finansų rinkose žemė maišosi su dangumi, investuotojas K. Lukošius kaupia finansų valdymo patirtį ir stengiasi daugiau laiko rasti sau ir šeimai.
„Intensyviai mokausi investuoti, daug laiko skiriu verslui, todėl laisvo laiko lieka nedaug. Visą jį skiriu šeimai. Neseniai su žmona grįžome iš kelionės po pietų Kiniją. Keliauti mums labai patinka, todėl norėtųsi ateityje pamatyti ir šiaurinę šalies dalį“, – sako Kęstutis.
Pokalbio metu vis bandžiau pašnekovo paklausti, kaip pavyksta valdyti emocijas, juk pradedantiesiems investuotojams dažniausiai koją kiša impulsyvūs sprendimai. Tačiau K. Lukošius buvo tvirtas lyg uola.
„Yra planas, strategija ir emocijos čia niekuo dėtos. Svarbiausia, – išsidavė pokalbio pabaigoje, – neužsiprogramuoti nuostoliams. Kokius nuostolius manote toleruojantys, tokius ir turėsite.“

Leontina Lesauskaitė  „Investuok“ žurnalistė

Daugiau apie investavimą skaitykite žurnale „Investuok“ ir www.kurinvestuoti.lt.

 

Taip pat skaitykite

Interviu su Kazimieru Jakučiu

Interviu su Ana Drutel - Loginova

Interviu su Alma Jankelaitiene

Interviu su Konstantinu Bočkariovu

2011-12-20 | Interviu 2011-09-21 | Interviu 2011-04-21 | Interviu 2010-11-30 | Interviu

Komentarai2013 11 02 04:04     #35518
Thanks
2013 11 02 04:11     #35519
Hello there, simply became aware of your blog thru Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate should you continue this in future. Lots of folks shall be benefited from your writing. Cheers! hyperlink visit
2013 11 18 10:14     #35544
Cartier au SIHH a lancé cette semaine une nouvelle replique montre Cartier Angleterre Almanach tout mouvement nouvellement construit 9908 MC. Tous les signes en mettant en couronne, boîtier de 45 mm, platine ou en or rose.
2016 03 07 16:53     #35942
 Ohh really interesting, but what do you think about broker binary option
2017 06 22 10:01     #36825
 Pour la plupart des replique montre femmes, avec une montre qui peut montrer le style doux et élégant sur le poignet qui semble plus délicat et exquis. Et la société moderne s'attend généralement à ce que les femmes puissent combiner l'esprit pratique et l'élégance dans le travail, la vie et les loisirs, de sorte que toutes les marques de montre attirent l'attention sur la création de nombreuses montres pour dames. Il existe trois nouvelles montres fausses femmes avec charme féminin.
 
Faisceau de chocolat replique Rolex Datejust 279135 Montres
 
Cette copie montre Rolex Datejust envoie le charme féminin de belle et charmante. Le cadran chocolat de la réplique Rolex montre principalement créé à la main et s'efforce également de la perfection, et aussi avec le style de conception, pour la couleur qui a fait la lunette de diamant fausse montre breitling regarde plus de reconnaissance, et la couleur profonde est également plus facile à lire. La copie de l
2017 06 27 06:28     #36831
 Penso che sia un orologi replica abbastanza versatile che puoi indossare ogni giorno o solo per occasioni speciali.
 
E 'molto un orologio contemporaneo in quanto è un pezzo d'epoca a mio parere. Voglio dire, questo è il tipo di orologio che puoi indossare per i prossimi 20 anni e non uscire mai di repliche breitling moda, anche se chi sa cosa porteremo in 20 anni!
2017 10 21 13:59     #37236
  check out some myxer free ringtones
 
2017 11 15 11:52     #37289
 
„Investuoju ne tik į akcijas, bet ir į verslą. Jam skiriu daug laiko ir lėšų. Norime įsitvirtinti rinkoje, matome naujų veiklos galimybių. 
2017 11 20 18:01     #37303
From test cricket to one-day internationals to T20 and now to it’s the turn of T10 cricket league live streaming . With time cricket has encountered a decrease in its arrangement. The amusement has turned out to be more glittery in the previous one decade
2017 11 20 18:03     #37304
  Indian isl live streaming season is the fourth season of the Indian Super League, big bash live streaming the football league, since its establishment
2017 11 20 18:05     #37305
 Download Your Favourite Myxer Free Ringtones from Myxer App: Are you looking for the most effective vshare and superior windows phone tutuapp?
2017 11 20 18:11     #37306
 India Post Speed Post Tracking Page. Today: Sat, 18 Nov 2017. Your Consignment No: Click here to get current tracking status for your Speed Post Track
2017 11 30 20:43     #37331
2017 12 10 18:09     #37347
 FIFA World Cup 2018 Live streaming, final schedules, wallpapers. Watch FIFA World cup 2018 Theme Song online on BeIN Sports, Fox, ITV, BBC WC Stream free.
2017 12 10 18:19     #37348
Best Messaging App For Android is a core component of a mobile phone's functionality. Android is blessed with many, many, many different apps to handle text messages for you, but as with any category of app. These are the best of the best to text your bestie Kissanime 192.168.l.254
2018 01 04 08:20     #37405
 The National Football League has set February 4, 2018 as the date for Super Bowl LII, to be played at the new U.S. Bank Stadium. The Minnesota Super Bowl LII Host Committee built their presentation on the theme, “Bold North,” highlighting the new, iconic and bold stadium as a centerpiece, and included the many bold ...
2018 01 16 10:01     #37443
 I truly awed after read this in view of some quality work and instructive considerations . I just wanna express profound gratitude for the essayist and want you to enjoy all that life has to offer for coming!. Cincinnati Chuck Hildebrant
2018 01 19 13:00     #37458
 https://superbowl2018stream.com/ | When is Super Bowl 52? That is the question everyone is wondering today that the 2018 NFL Playoff schedule has been officially established. What time does Super Bowl 52 begin? Where is it being held? What station is the big game on?
Do not worry! Here is all the information you want to know to get ready for Super Sunday nicely in advance of the big game.
When is Super Bowl 52?
FOX Sports indicates that the big game is scheduled to be performed on Sunday, February 5 in NRG Stadium in Houston, Texas. The game is scheduled to get underway at 6:30 p.m. ET.
Now the big question is, can the Houston Texans do something that no team has ever done in Super Bowl history? That is, play in the Super Bowl in front of a hometown audience? That will be a tall order for the Texans, who are near the bottom of favorites to make it to the Super Bowl, but if Houston does make it to the big game, it will be historical -- and talk about a home field advantage!
2018 01 19 13:01     #37459
Citatos pradžia dianaloius  
   https://superbowl2018stream.com/ | When is Super Bowl 52? That is the question everyone is wondering today that the 2018 NFL Playoff schedule has been officially established. What time does Super Bowl 52 begin? Where is it being held? What station is the big game on?
Do not worry! Here is all the information you want to know to get ready for Super Sunday nicely in advance of the big game.
When is Super Bowl 52?
FOX Sports indicates that the big game is scheduled to be performed on Sunday, February 5 in NRG Stadium in Houston, Texas. The game is scheduled to get underway at 6:30 p.m. ET.
Now the big question is, can the Houston Texans do something that no team has ever done in Super Bowl history? That is, play in the Super Bowl in front of a hometown audience? That will be a tall order for the Texans, who are near the bottom of favorites to make it to the Super Bowl, but if Houston does make it to the big game, it will be historical -- and talk about a home field advantage!
Citatos pabaiga

2018 01 23 09:03     #37464
A debt of gratitude is in order for sharing this helpful data..  seo tampa bay
2018 01 23 20:04     #37467
I just couldn't leave your website before telling you that I truly enjoyed the top quality info you present to your visitors? Will be back again frequently to check up on new posts. houston escorts
2018 01 26 10:55     #37475
It was a decent post in reality. I altogether delighted in understanding it in my lunch time large event tent rental
2018 01 30 16:28     #37506
Your work is great and I value you and bouncing for some more educational posts.  hospital kuala lumpur
2018 02 01 12:20     #37519
 
Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking.
Mactan Condo for sale
2018 02 03 12:48     #37528
 
You have a good point here!I totally agree with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more people will read this article!!!
bundapoker
2018 02 03 12:51     #37529
 
You have a good point here!I totally agree with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more people will read this article!!!
bundapoker.net
2018 02 08 15:00     #37564
 Upcoming  SBI Exam dates 2018 https://sbiclerkresult2018.in/ for PO,  Clerk , Specialist Officer posts. Next  SBI Exam times table / date  sheet  Schedule  Start & Last  date  Online. Check sbi clerk result 2018 online here.
2018 02 10 10:07     #37570
 SBH Online provides SBH Net Banking and Mobile Banking.
2018 02 10 13:11     #37576
 The Daytona 500 2018 is the 60th edition of the event. Folks who are the diehard fans of NASCAR have always been waiting for this event because of the long and exciting contests of the racing. daytona 500 start time
2018 02 12 14:58     #37598
 Watch live soccer games online Streaming & soccer games Live FIFA world cup TV on your computer in Seconds. Now you can watch real live sports online on your PC, with just an Internet connection. Access the best TV channels available from all over the world, directly on your PC. No TV cards and no extra hardware .
2018 02 13 18:15     #37612
Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. bikini bresilien
2018 02 15 08:53     #37631
 Buy SBI Clerk Junior Associates Guide - Pre Exam 2018 book online at best prices in India on Amazon.in. Read SBI Clerk Junior Associates Guide - Pre Exam 2018 book reviews & author details and more at Amazon.in. Free delivery on qualified orders.
2018 02 15 15:46     #37648
دانلود قسمت چهارم فصل سوم سریال شهرزاد با لینک مستقیم, دانلود رایگان کامل قسمت 4 چهار فصل 3 سریال شهرزاد با لینک مستقیم راحت اسان کم حجم کیفیت بالا عالی, قسمت چهار 4 فصل سه 3 شهرزاد با لینک مستقیم سریال ایرانی جدید ساخته حسن فتحی بدون تگ آرم تبلیغاتی نیاز به خرید اشتراک ویژه با لینک مستقیم دانلود شهرزاد قسمت چهارم
2018 02 20 09:50     #37694
 
I am happy to find this post very useful for me, as it contains lot of information. I always prefer to read the quality content and this thing I found in you post. Thanks for sharing.
latest news headlines today
2018 02 20 11:50     #37695
I really appreciate this wonderful post that you have provided for us. I assure this would be beneficial for most of the people. DNA Testing
2018 02 22 13:44     #37716
This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information. Keep it up. Keep blogging. Looking to reading your next post. tidy up Website
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2018 Tipro Group UAB