Verta Perskaityti 1

niktus | 2009-08-10 13:08 | perskaitė: 4692
Verta Perskaityti 1 Visa pateikta info siaip yra mokama ir skirta profesionaliems investuotojams/fondu valdytojams, taigi tikiuosi ivertinsit :) Taip pat, tiems kas tingi skaityti,

Visa pateikta info siaip yra mokama ir skirta profesionaliems investuotojams/fondu valdytojams, taigi tikiuosi ivertinsit Taip pat, tiems kas tingi skaityti, paryskinau teksta.

 

Kaip pranešė Bloomberg, Wall Street kompanijos padidino S&P 500 uždarbio prognozes 2010 metams nuo $72,54 gegužę iki $74,55 dabar. 2009 metams analitikų prognozuojamas uždarbis yra $59,80. Skaičiuojant pagal naujausias prognozes S&P 500 indekso P/E šiuo metu yra 13,13, o tai yra žemiau nei 50 metų 16,54 vidurkis. S&P 500 indeksas dabar kotiruojamas ties 1000 taškų, tam, kad būtų pasiektas 50 metų vidurkis, indeksas turi pakilti iki 1233. Tikimybė, kad S&P 500 per ateinančius 12 mėnesių pakils iki 1250 yra, tačiau nedidelė.

Per daug yra sureikšmintas faktas, kad net 70% JAV kompanijų uždirbo daugiau nei analitikų buvo prognozuota, tačiau yra nutylima, kad dauguma iš jų pranešė apie labiau nei prognozuota sumažėjusias pajamas. 2009 gegužę rinka akcijas vertino taip lyg recesija eitų į pabaigą, tuo tarpu dabartinis rinkos ralis akcijas vertina taip lyg kitais metais uždarbiai augs 40 – 50 %. Nors kompanijos grėsmingai sumažino savo išlaidas, tačiau toks uždarbių augimas įmanomas tik V formos ekonomikos atsigavimo atveju, kurio tikimybė mūsų nuomone lygi 1 iš 50.

Yra viena didelė problema su S&P 500 $75 uždarbio prognoze 2010 metams. S&P uždarbis pasiekė $85 piką 2006 m. gale, beprecedentiniu visos pasaulio ekonomikos bumo metu, kai finansų kompanijų uždarbiai sudarė 40% visų S&P uždarbių.

 

Taip pat norime pabrėžti, kad nereikėtų per daug dėmesio kreipti į analitikų spėjimus. Uždarbių prognozės paparastai mažėja, kai akcijų rinkos krenta ir atvirkščiai didėja, kai akcijų rinkos kyla. Kaip matote iš žemiau pateikto grafiko analitikai dar 2008 vasarą prognozavo $110 uždarbį S&P 500 indeksui.

 

Straipsnyje skirtame Bloomberg , David‘as Poley‘is pažėrė kritikos analitikams už propagandos skleidimą apie didelius uždarbius bei tokius dažnus atvejus, kaip kad Warner Time Inc. per ketvirtį uždirbo $519 mln. arba 43 centus/akcija. tuo tarpu Wall Street analitikai primygtinai teigia, kad Time uždirbo 45 centus/akcija neįtraukdami kaštų susijusių su bylinėjimusi ir turto pardavimu. Mes taip pat pilnai sutinkame su David‘o Poley nuomone jog didžiausia problema yra tai, kad ši krizė turėjo išvalyti finansų sistemą, tačiau ivyko atvirkščiai, dar padaugėjo dviprasmiškų finansinių sprendimų bei sumažėjo finansinis ir ekonominis skaidrumas (market to market buhalterija ir t.t.). Ko pasekoje galima teigti, kad tikroji finansų krizė mūsų laukia priešakyje.

Aišku ne viskas taip blogai yra ir teigiamų faktorių, tokių kaip grynųjų pinigų laikymo padidėjimas.

 

Tačiau visas šis grynųjų pinigų kalnas neša mažai naudos tiek investuotojams, tiek paprastiems piliečiams, nes Fed palūkanos praktiškai lygios nuliui. Ko pasekoje taupantys grynuosius yra baudžiami ir yra verčiami spekuliuoti vienoje ar kitoje rinkoje.

Pabandykite save įsivaizduoti fondo valdytojo vietoje, kuris praleido galimybę sudalyvauti nuo kovo 6 d. iki birželio 10 d. trukusiame akcijų ralyje ir tikėjosi 10 – 20% korekcijos, kuris neivyko (S&P 500 nukrito vos 9 % nuo birželio 10 d. iki liepos 11 d.). Tesiant toliau, manome, kad tie patys fondų valdytojai praleido ir S&P 500 kilimą viršun nuo 879 iki 1000. Taigi šiuo metu jie greičiausiai jaudinasi ir bijo, kad ralis akcijų rinkoje gali dar užsitesti. Nesupraskit šios nuomonės klaidingai, mes liekam ultra negatyvus dėl ilgalaikių ekonominių ir politinių perspektyvų, nes kaip jau buvo minėta ankščiau ši krizė kol kas nepadarė nieko, kad būtų išvalyta sistema nuo „purvo“, kuris privedė prie dabartinės situacijos. Tačiau net ir blogėjant ekonominėms sąlygoms, rinkos gali turėti galingus ralius. Žemiau pateikiamas Nikkei indeksas, 1988 – 2009 m.

 

Kaip matote iš grafiko Nikkei indeksas prieš pasiekdamas žemiausią lygį (kol kas) 2009 metais turėjo 6 ralius į viršų po 45 % ir daugiau.

Tačiau palūkanų normos lygios beveik 0 %, investuotojus verčia įdarbinti pinigus, o tai veda prie didelių svyravimų rinkose. Kai techniniai indikatoriai tokie, kaip Dow Teorija (Dow Theory) ar Dow Jones Industrial vidurkis (average), atšoka nuo -10 % žemiau 200 dienų vidurkio iki +10 % , siunčia stiprius pirkimo signalus, tokiais atvejais dauguma fondų valdytojų atsisako savo meškiškų pozicijų ir vedami inercijos įsitraukia į rinką.

 

Nors Bloomberg duomenys ir rodo, kad per paskutinius 18 kartų iš 21 Dow šoko į viršų nuo -10 % žemiau 200 dienų vidurkio iki bent +10 % aukščiau jo ir, kad nuo pirkimo signalo vidutiniškai pakildavo 18 % per 12 mėnesių nuo 1921 m. Tačiau vienas įspėjimas, rinkose, kurios judėjo aukštyn/žemyn (sideward) be tvirtos krypties kaip 1929 – 1950 m. ir 70 – aisiais, visi prieaugiai galų gale būdavo „ištrinami“. Tesiant toliau jeigu pažiurėsime į aukščiau nagrinėtą Nikkei indeksą, tai pastebėsime, kad 10 % down/up 200 dienų vidurkio taisyklė pateikė daug klaidingų pirkimo signalų.

Bet yra sunku ignoruoti galingą rinkos kilimą ir didelį akcijų skaičių, kurios kildamos paliko didelius tarpus (Breakaway gaps). Kaip pavyzdžiai pateikiami Merck ir Intel grafikai.

 

Naudojant „Momentum Gap Method“, kai akcijos kyla į viršų nuo tvirto dugno ir kildamos palieka tarpus (gap) ir tie tarpai nebūna uždaromi per kelias dienas, tai reiškia galingą bulišką poziciją.

 

Yra nemažai tokių akcijų, kurios paliko tarpus (Cisco, International Paper, Dow Chemical, Ford, Caterpillar ir t.t), kas dar labiau padrąsina, jog nemaža dalis akcijų su paliktais tarpais apima vis platesnius ekonomikos sektorius. Taigi, nepaisant fakto, kad akcijų rinką trumpuoju laikotarpiu yra „overbought“ atrodo, kad ralis dar nesibaigė. Šie optimistiniai signalai pastebimi visame pasaulyje ypač Azijoje. Normaliomis ekonominėmis sąlygomis šie faktai signalizuotų stiprų pasaulinės ekonomikos atsigavimą, tačiau mūsų nuomonė yra kita.

Mes manome, jog akcijos kyla dėl to, kad ekonomikos sąlygos toliau prastės, kas privers valstybes priimti naujus stimuliavimo paketus ir toliau „iš oro“ spausdinti dideles pinigų sumas.
Taip pat nesant realiam ekonomikos pagerėjimui verta apsvartyti, kad didesni fiskaliniai deficitai ir pinigų spausdinimas greičiausiai neigiamai atsilieps valstybinėms obligacijoms ilguoju laikotarpiu. Prastos ekonominės sąlygos taip pat nėra palankios pramoninėms žaliavoms, tačiau neinvestuoti grynieji pinigai taip pat neneša jokios naudos.

Taigi, kur gali plaukti pinigai? Greičiausiai nei į žaliavas (trumpuoju laikotarpiu), nei į naujų gamyklų statybas Kinijoje ar įrangos įsigyjimą, o į akcijas ir kompanijų obligacijas.

Kaip buvo minėta anksčiau akcijos kyla dėl prastos ekonominės situacijos. Tai puikiai tinka ir Kinijai, kurios BNP tikrai neauga 7,8 %

Vitalijus Katsenelsonas iš „Investment Management Associates“ yra padaręs skaičiavimus apie Kinijos augimą. Pasak jo vidaus vartojimas turėtų augti 11 %, tam, kad atsvertų eksporto sumažėjimą, o bendras ekonomikos augimas turėtų būti nemažiau nei 8 %. Katsenelsonas mano, kad Kinijos valdžia išsijuosusi meluoja apie stebuklingą augimą, tam, kad atiktų Komunistų partijos nubrėžtas linijas. Ir tai labai tikėtina, nes paskutiniais mėnesiais kai Kinija demonstravo augantį GDP, elektros suvartojimas vis mažėjo. Tai visiškai nelogiška, nes Kinija negarsėja intelekto produkcija ir eksportu (programinė įranga, finansiniai produktai ir t.t.), kuris nereikalauja didelio elektros suvartojimo. Kinija gamina detales daiktams ir pačius daiktus, kas reikalauja daug elektros. Taigi, tikrai ekonomikai Kinijos valdžios stimuliavimo paketas turėjo mažai įtakos, bet jis smarkiai paveikė spekuliavimą akcijomis. Kai kuriomis dienomis akcijų apyvarta Kinijoje viršija NYSE apyvartą.

 

Pasak Chris‘o Wood‘o iš CLSA „Kinijos A-akcijų rinkos apyvarta tiesiog sprogsta, prie kilimo taip pat prisideda didelio populiarumo sulaukę investiciniai fondai“. Neseniai buvo užfiksuotos tokios vienos dienos apyvartos: Kinija – $48,5 mlrd., JAV – $44,3 mlrd. ir Japonija – $39,3 mlrd.
Verta pastebėti, kad žiūrint į ateitį Kinija greičiausiai bus bet kokio naujo burbulo sprogimo epicentras. Tai gali patvirtinti ir toks dalykas, kad per vieną liepos savaitę buvo atidarytos net 484 799 vertybinių popierių sąskaitos, tai yra daugiausiai nuo 2008 sausio.

Taigi, kokios išvados? Trumpuoju laikotarpiu akcijų rinkos yra stipriai „overbought“ . Anksčiau buvo minėta, jog tam, kad akcijų rinkos pasiektų laikiną stogą reikėjo bent 80% S&P 500 įmonių akcijų kotiruotis virš 200 dienų kintančio vidurkio.
 

 

Tačiau „overbought“ signalas nebūtinai reiškia, kad po korekcijos rinka negali toliau kilti. Advance – Decline linija aiškiai patvirtina dabartinio ralio stiprumą.

 

Klausimas: ka daryti tiems, kas praleido akcijų ralį? Nuo birželio 11 d. S&P 500 pakilo dar apie 6 %. Pasak Alan‘o Newman‘o iš Cross-Currents.net neprograminė (non program) prekyba akcijomis apyvata yra gana maža, tačiau programinės spekuliacijos išaugo iki rekordinių aukštumų, nematytų nuo 2000 NASDAQ burbulo sprogimo.

 

Peter‘is Boockvar‘is iš „Miller Tabak“ pastebi, jog 14 dienų Santykinio Stiprumo Indeksas (Relative Strength Index (RSI)) analizuojant NASDAQ 100 indeksą yra dabar aukščiausiame taške nuo 2000 sausio, o RSI analizuojant S&P indeksą yra aukščiausiame taške nuo 2007 gegužės
Techcninės analizės specialistai iš „Notley Group“, kurie teisingai prognozavo kovo pradžioje prasidėjusį ralį daro išvadas, kad rinka pasiėkė „climatic top“ ir minimum ką investuotojai turėtų daryti tai palaukti trumpalaikės korekcijos ir įvertinti tikrąją rinkos padėtį. Taip pat labai didelis procentas investuotojų yra įsitikinę, kad prasidėjo naujas bulių ralis kas dažniausiai yra neigiamas ženklas.
Kita priežastis trumpalaikei korekcijai yra padidėjusi tikimybė, kad doleris trumpuoju laikotarpiu sustiprės.


Paskutinę liepos mėnesio savaitę kontraktų skaičius (Chicago Mercantile Exchange), kuriais spekuliantai lažinosi jog doleris silpnės vietoj to, kad stiprės pasiekė ekstremalias proporcijas, kas praktikoje dažniausiai reiškia bent trumpalaikį dolerio atšokimą. Kadangi dolerio silpnėjimas pilnai koreliavosi su akcijų raliu nuo kovo mėnesiu, tai greičiausiai dolerio stiprėjimas ivyks vienu metu su akcijų rinkos korekcija žemyn.

Susumuojant: jeigu praleidote nuo kovo pradžios prasidėjusį ralį, geriausia būtų sulaukti palankesnio laiko „užsipirkimui“, o jeigu dėl kažkokios priežasties (didelio spaudimo) akcijų pirkimas negali būti atidėtas vėlesniam laikui, siūlymas būtų pirkti tik aukščiausios kokybės kompanijas, tam, kad jeigu prasidės rinkos išpardavimas nebūtų patirta didelių nuostolių. Tačiau šiais metais mes nesitikime naujų žemumų akcijų rinkose, o korekcijos žemyn turėtų būti išnaudojamos kaip proga akumuliuoti papildomas akcijas. Taip pat manome, kad artimoje ateityje su natūraliais ištekliais susijusios akcijos greičiausiai nežibės.
Auksas vis dar lieka arti mūsų investicijų sąrašo viršūnės, bet kaip ir su natūralių išteklių akcijomis, staigus kainos šuolis į viršų mažai tikėtinas.

Komentarai



2009 08 10 15:02     #32093

dėkui ,

2009 08 24 20:48     #32130

Mhm, visa tai įdomu.

Vienas sakinys man labai patiko. Jis turėtų būti viso teksto gale: "..... norime pabrėžti, kad nereikėtų per daug dėmesio kreipti į analitikų spėjimus. "

2009 08 25 20:56     #32137

jo, ypac kai pasiskaitai tokias istorijas:


2009 08 25 20:57     #32138
Citatos pradžia niktus  
 

jo, ypac kai pasiskaitai tokias istorijas:


Citatos pabaiga

http://online.wsj.com/article/SB125107135585052521.html

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital