Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Daimler-Chrysler VAS 04 12

Anlegerin | 2006-04-12 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 3400
Daimler-Chrysler VAS 04 12 Vokiečiai organizuoti tikrai sugeba. Tą įrodė ir balandžio 12 d. įvykęs Daimler-Chrysler akcininkų susirinkimas Tarptautiniame kongresų centre ICC

Vokiečiai organizuoti tikrai sugeba.

Tą įrodė ir balandžio 12 d. įvykęs Daimler-Chrysler akcininkų susirinkimas Tarptautiniame kongresų centre ICC Saal 1, Berlyne. Fojė blizgėjo naujutėlaičiai mersedesai, spindėjo (vokiškai) kruopščiai nublizginti apvalaini mersų totemai (Merc ženklai). Priešais takelažą į konferencijų salę akį traukė du tikri "margučiai" Smart Fortwo (juk reikia kuo nors pasipuikuoti prieš 7400 susirinkimo dalyvių, kurių akcijos siekė maždaug 38,52% įstatinio kapitalo).

Prie bufeto salelių kaipmat išsirikiavo solidžios eilutės, laukiančios kavos ir daugiaskluoksnių bandelių (pranc. Croissant, vokiškai vad. 'pusmėnulių' http://en.wikipedia.org/wiki/Croissant)

Jurgenas Šrempas, buvęs D/Chr. valdybos pirmininkas, kukliai sėdėjo jau nebe garbingiems VASo dalyviams skirtose vietose (ant podiumo), bet kartu su kitais mirtingaisiais didžiulėje salėje kartu su savo žmona Frau Lidija. Tiesa, pirmoje eilėje. A propos, buvusi pirmoji Daimler ponia akcininkų susirinkime buvo sutikta kreivų žvilgsnių ir tikrų tikriausios nuostabos perkreiptų veidų.

Šrempui šį kartą gerai gal tik tik tiek, kad jam nereikia viešai atsiskaitinėti, kadangi jo vietą ant podiumo užėmė jaunasis (vokiečių samprata) ir charizmatiškasis (darbininkų nuomone) lyderis Cetšė, tačiau vis dėlto kliūva ir Jurgenui: SMART modelis surijo daug investicijų, todėl kai kurie kalbėtojai leidžia sau kalbėdami apie Šrempą įvardinti jį kaip kapitalo naikintoją ("Kapitalvernichter".

Tačiau susirinkime atsirado ir jo gynėjų, viešai savo simpatijų nebijančių išreikšti "šrempininkų" - pvz., Hilmaras Koperis, Steb tarybos pirm., kuris nepamiršo viešai padėkoti jam už ilgalaikį (10 m) vadovavimą vienam galingiausių VFR koncernų.

Po tokio netikėto etiudo per salę nuvilnijo švilpimų ir šūksnių banga. Pakankamai ilgai, kad teko raminti solidžią (?) publiką apeliuojant palyginimais į vaikų darželį. Tačiau Šrempo tokie reakcija giliai nesujaudino – jis išdrįso netgi trumpam atsistoti ir, atsisukęs į akcininkus, menamai prisiėmė jam adresuotas avokacijas bei nepasitenkinimo jūrą.

Koperio panegirika jam pačiam neišėjo į gera – akcininkai privertė perskaityti visą 15 puslapių darbotvarkę, nors visi dalyvaujantys ir taip iš anksto žinojo, apie ką eis kalba.

Kalbėtojo veidą nuolat rodė salės priekyje esantis didžiulis ekranas.

Ką gi… net ir smulkiųjų akcininkų norai Koperiui tapo nemalonia prievole. Hilmaras Koperis laikomas vienu paskutiniųjų Šrempo chebrantų, todėl jo adresu pasipylė kaltinimai ir dėl Šrempo eros metais padarytų nuodėmių.

Būtent draugelio Koperio dėka buvo pratęsti Šrempo kontraktai, vienas netgi pirma laiko. 71 metų Koperis, gimęs ex Prūsijos vakaruose ("baltų" žemėje), dabar laikomas paskutiniu Šrempo galios bastionu Stebėtojų taryboje. Be to prokuratūra uoliai tiria dėl "Inside": manoma, kad būtent jis prasitaręs tuometiniam Deutsche Bank valdybos nariui Akermanui (Josef Ackermann) apie pasikeisiančią Daimler-C vadovo personaliją.

Metas atėjo ir naujajam Daimlerio primui inter pares.

Cetšės pasirodymą ant scenos nulydėjo gana kuklūs plojimai. Bet didesniems gal kiek per anksti: valdymo kultūros kaita gal ir galima džiaugtis... Kai kam tikrą nuostabą kelia koncerno vadovo elgesys (kai kam neįprastas, pvz., koncerno profsąjungiečiai išpūtė akis, pamatę, ka naujasis valdybos pirmininkas valgo su darbininkais gamyklos valgykloje).

Netikėtumų buvo ir Berlyno kongresų rūmuose. Salės fojė Dyteris mielai šnekučiavosi ir su smulkiaisiais akcininkais, kas iki šiol koncerno istorijoje tegalėjo priklausyti fantastikos sričiai.

Pirmasis koncerno vedlio sakinys ant podiumo buvo toks: "Aš džiaugiuosi dialogu su Jumis: šiandien, tačiau taip pat ir ateityje" („Ich freue mich auf den Dialog mit Ihnen – heute, aber auch in Zukunft&ldquo.

Naujajam strategui vis dėlto dar teks nemažai paprakaituoti, kad įgytų didesnį investuotojų pasitikėjimą ir pateisintų iki šiol gerokai nuviltus akcininkų lūkesčius.

Nuo 1998 m. gaminamo SMART modelio nuostoliai sudarė 6,5 mlrd. eurų. Tad VASo metu tokio investfondo kaip DWS patikėtinė ZUZANA Levermann prašė nutraukti nuostolingą SMART gamybą (Kartu su liukso marke bei prestižo reikalu Mercedes-Benz marke SMARTas priklauso Mercedes lengvųjų automobilių grupei (koncerno strategijos rėmuose). Bet Cetšė pažadėjo jau 2007 m. pagerinti "nekokį vaizdelį".

Valdymo kaitos lūkesčiai teoriškai turėtų nuteikti optimistiškai: jau 2005 vasarą paskelbus apie Šrempo nuvertimą ir galimą keitimą, akcijų kursas pakilo apie 30 proc ir koncerno akcininkus praturtino 3,4 mlrd eurų. Lūkesčiai dėl vadovybės kaitos išties buvo milžiniški. 2005 Liepos 28 dieną vos tik įvardijus Dyterio Cetšė personaliją (http://en.wikipedia.org/wiki/Dieter_Zetsche), kursas padidėjo dar apie 10 proc.

Statybų inžinieriaus sūnus, gimęs Stambule ir baigęs elektrotechnikos inžinerijos studijas VFR, per pirmuosius keturius veiklos mėnesius sėkmingai įrodinėja, kad nepaisant savo 52 metų dar daug ką gali. Be restruktūrizacijos bei strategijos kaitos programų, darbuotojų atleidimo ir gamyklių uždarymų Cetšė kelia koncerną iš nuosmukio. Jis taip pat perkėlė koncerno būstinę į Stuttgart-Untertürkheim sumažino turimų koncerne EADS akcijų skaičių (ateityje sumažins iki 15 proc.).

Matyti, kad be Stebtaryboje jam itin simpatizuojančio Nate Goodeno pavyko užsikariauti ir koncerno tarnautojų pagarbą bei priversti juos patikėti (nepaprastai aukštą postą užimančio asmens) žmogišku paprastumu, sukalbamumu bei lyderio savybėmis:

....Detroite vienos parodos metu kartu su kolega Goodenu jis mitriai sukiojosi Daimler stende/bare, aptarnaudamas lankytojus bei maišydamas kokteilius, padavinėdamas vokišką alų. Jau pirmos iškylos su pavaldiniais Vokietijoje metu Cetšė pirmas stojo prie “griliaus” ir kepė dešreles darbuotojams.

Bet VASo Berlyne metu Cetšei teko nelengva dalia. Gerai bent tiek, kad jam padėjo šou talentas bei komunikacijos gebėjimai, nebijant bet kokio kontingento publikos.

Fondų valdytoJA (taip, valdytoja) Pia Hellbach iš investicinės bendrovės Union Investment skeptiškai vertino SMARTo perspektyvas bei vieno produkto strategiją, nepaisant pradėtos SMART "sanavimo" programos (2006 kovą Daimler Chrysler nusprendė nutraukti 4 durų Smart "forfour" gamybą, kadangi su pardavimais buvo ne kokia situacija net ir taikant dideles nuolaidas...).

Union Investment reikalavo tolesnių restruktūrizavimų, tuo pačiu sakėsi investuosiant ir toliau be šiuo metų valdomų 16 mln Daimler-C akcijų, bet tai priklausys nuo tolesnio pelno perspektyvų.

Iki 2006 rugsėjo bus likviduota 8500 darbo vietų. Iki šiol 7800 darbuotojai savo noru pasirašė susitarimus dėl atleidimo iš darbo arba išėjo į paankstintą pensiją. 2005 metai Mercedes grupei buvo tikrai ne kokie: veiklos rezultatai – 505 mln eurų nuostolių.

Larsas Labryga Investuotojų apsaugos bendrijos (Schutzgemeinschaft der Kapitalanleger, SdK) atstovas Šrempui visų akcininkų akivaizdoje įteikė “neigiamą pažymą” ir pareikalavo Hilmaro Koperio (paskutinio Šempo “žmogaus&rdquo atsistatydinimo.

Cetšė sakėsi nebijąs viešumo. Jo pirmtakas Šrempas savo atlyginimo dydį saugojęs kaip karinę paslaptį, bet vis tiek to jam nepavyko nuslėpti. Žiniasklaida "iškniso".

Drąsūs įsipareigojimai viešinti informaciją apie algą, gausimą 2006 m., taip pat didesnio pelno deklaravimas bei duomenys apie Mercedes Car Group (MCG) 2006 m pirmojo ketvirčio apyvartos padidėjimą (12 proc) neliko nepastebėti: Cetšės pasisakymą keletą kartų nutraukdavo entuziastingų akcininkų plojimai. Detalesni duomenys apie ketvirčio rezultatus, pasak Dyterio, bus pateikti 04 27 d. Naujasis C-D vadovas tikisi 2007m 25% MCG kapitalo grąžos.

Naujasis koncerno stratego pagrindinis atlyginimas - 1,5 mln eur. Be to jis gauna 150 proc bonusą, jei pasiekiami koncerno tikslai.

Prie viso to reikia pridėti 59 563 taip vad. virtualiąsias akcijas, kurių išmokėjimas pinigais priklausys nuo koncerno sėkmės, pinigai bus išmokėti tik 2010 m. Taigi Dyteris kas mėnesį gaus 3,75 mln eurų (tiksliau taip bus nuo 2007 m.). Šiais metais jo alga siekia 2,25 mln. eurų.

Tačiau netgi ir gaudamas tokį solidų atlyginimą jis atsilieka nuo Deutsche-Bank vado Ackermano.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai



2006 04 13 08:52     #88
reskeptas. žymiai įdomiau skaityt, negu filosofinius dienoraščius bet kitiems gal ir tie dienoraščiai įdomūs. nors jie aktualesni būtų vidurinės mokyklos kurse, o ne spekuliantų visuomenėj. bet gal iš tokių dienoraščių išsivystyts spekuliantų švietimas mokinių tarpe.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital