Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Investuotojų asociacija: auganti ekonomika jaunimui kerta kitu galu

Spekuliantai.lt | 2015-07-23 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 5010
Investuotojų asociacija: auganti ekonomika jaunimui kerta kitu galu Investuotojų asociacija: auganti ekonomika jaunimui kerta kitu galu

Jau greitai į didžiuosius miestus suplūs būsimoji studentija, kuri ieškosis būsto nuomai. Nuo jų neatsilieka ir tie, kurie neseniai baigė studijas, planuoja savo karjerą, šeimos kūrimą ir natūralu – būsto įsigijimą. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, būsto nuomos kainos Lietuvoje nuo 2012 metų padidėjo net 60 proc., todėl neturintiems nuosavo būsto išlaidos ženkliai išaugo. Dėl to jauniems žmonėms vis sunkiau sukaupti pradinį įnašą nuosavam būstui.


Investuotojų asociacijos (IA) valdybos nario Vaidoto Rūko teigimu, priežastys, dėl kurių kyla nuomos kainos, yra kelios. „Per ketverius metus išaugo dirbančiųjų, ypač jaunimo iki 34-erių metų skaičius – tai leidžia nebegyventi kartu su tėvais. 2010 m. gruodį „Sodros“ duomenimis dirbo 92 tūkst. jaunimo, uždirbančio bent 580 eurų per mėnesį. 2014 gruodį tokių buvo jau 137 tūkst. Uždirbančių daugiau nei 1060 eurų per mėnesį daugėjo dar sparčiau – 65 proc. iki 39 tūkst. Geresnis darbo užmokestis leidžia nuomotis geresnį ir brangesnį būstą“, - sako V. Rūkas. Pasak jo, nuomos kainos augimas sutapo su 2011 m. Lietuvos banko įvestomis atsakingo skolinimo taisyklėmis. „Dalis žmonių negali pasiskolinti būsto pirkimui, nes nesukaupė pradinio įnašo, o tai didino nuomos paklausą“, - teigė V. Rūkas. Atkreiptinas dėmesys, kad rekordiškai mažos indėlių palūkanos daugeliui jaunų žmonių atėmė galimybę be didesnės rizikos investuoti būsto įnašui kaupiamus pinigus.
Kylančių nuomos kainų, mažų palūkanų ir stabilių būsto verčių situacija ėmė naudotis ne vienas investuotojas. „Neretas atvejis, kai imamas kreditas būsto pirkimui su tikslu jį išnuomoti, o šiuo metu pajamos iš nuomos gali netgi visiškai padengti paskolos įmoką“, - pastebi V.Rūkas. IA valdybos nario teigimu, nepasverti įsipareigojimai gali kelti grėsmę ateityje, kai paskolos palūkanos ims kilti, o nuomos kainos stabilizuosis ar net kris. Demografinė aplinka šiuo metu itin palanki būsto nuomos rinkai, nes potencialių nuomininkų, gimusiųjų 1986-1992 m., kasmet buvo 57 tūkst. Netolimoje ateityje sitaucija drastiškai keisis: 1997-2001 m. vaikų gimė tik po 35 tūkst., o vėlesniais – netgi mažiau nei 30 tūkst.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.
 

Taip pat skaitykite

Paskolos ir jų tipai. Ką verta žinoti kiekvienam?

Ar euforija kapitalo rinkose reiškia tvarų augimą?

ECB posėdžio belaukiant: ar galimas netikėtas sprendimas?

Nafta: išlieka teigiama prognozė

2017-05-12 | Rinkos aktualijos 2016-11-28 | Rinkos aktualijos 2016-09-08 | Rinkos aktualijos 2016-09-02 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2017 Tipro Group UAB